Środa
WSPÓLNY CZAS W DOMU
Zgadnij kto mrugnął?
Przygotuj taką ilość małych karteczek, ilu jest domowników oraz długopis. Weź dwie karteczki. Na jednej karteczce narysuj symbolicznie „oko”, a na drugiej „znak zapytania”, reszta kartek jest pusta.
Rozlosujcie karteczki pomiędzy uczestników i poproś wszystkich, aby nie zdradzali, co mają narysowane na kartce.
Osoba, która ma kartkę z okiem za pomocą mrugnięcia eliminuje zawodników z gry, co oznacza, że jeśli zauważyłeś, że któryś z graczy mrugnął do ciebie, wtedy ty wypadasz z gry, oznajmiając o tym wszystkim, ale nie wolno ci powiedzieć, kto mrugnął. Dopiero jak policzysz do 10, możesz powiedzieć, która osoba ma karteczkę z narysowanym okiem. W czasie gry osoba która ma kartkę ze znakiem zapytania, próbuje odkryć kto mruga.
Jaki to ma związek z Wielkanocą? W czasie ostatniej wieczerzy Jezus powiedział do swoich uczniów, że jest wśród nich zdrajca, a wszyscy próbowali odkryć kto nim jest. Ewangelia Łukasza 22: 14-23 Ewangelia Mateusza 26:21-25
Co myślicie jak się czuje ktoś zdradzony? Jak Jezus zachował się w tej całej sytuacji, wiedząc, że jeden z jego uczniów jest zdrajcą?
Teatr w domu
Teatr Wielki – Opera Narodowa stworzyła platformę vod.teatrwielki.pl, na której udostępnia przedstawienia operowe oraz baletowe online. W trakcie Świąt Wielkanocnych można wybrać się do opery. Pomysł na słuchanie opery? Warto ubrać się odświętnie, podłączyć do telewizora dobre głośniki i słuchać klasycznej muzyki w rodzinnym gronie.