Środa
DO POSŁUCHANIA I OBEJRZENIA
Słuchowisko - Historia Jezusa - Wskrzeszenie córki Jaira i nakarmienie pięciu tysięcy ludzi
Kilkuminutowe profesjonalne słuchowisko dla dzieci w każdym wieku.
https://youtu.be/nhCOGWgh0Hw
Piosenka - Jeśli w sercu smutek masz
Piosenka znajduje się na płycie „Mali o Wielkim śpiewają" wydanej przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie „Miłość Edukacja Dojrzałość”.
https://youtu.be/j5znyy_TzZ0
Film – Cuda Jezusa (z serii Księga Ksiąg)
Jezus chodząc po ziemi dokonywał wielu cudów. Film przedstawia uzdrowienie paralityka, uciszenie burzy i uzdrowienie opętanego.
https://youtu.be/Ywm0x4c_j8Y
Film – Legion
Jezus zdejmuje kajdany! Kilkuminutowy film dla starszych dzieci i młodzieży o uwolnieniu opętanego.
https://www.mt28.pl/narzedzia/filmy/legion.html
DZIECIOM O ZNACZENIU WIELKANOCY
Zdrada Judasza
W środę Judasz poszedł do arcykapłanów, którzy chcieli podstępem schwytać i zabić Jezusa.
Przeczytajcie Ewangelię św. Mateusza 26,1-5.
Pomocą będzie Biblia w obrazach/Spisek na Jezusa
https://bibliawobrazach.pl/ilustracje/gnpi-083-jesus-plot/

Co zrobił Judasz?
Przeczytajcie Ewangelię św. Mateusza 26,14-16.
Pomocą będzie Biblia w obrazach/ Zdrada Jezusa – pokaz slajdów z tekstem.
https://www.bibliawobrazach.pl/ilustracje/gnpi-085-judas-betrays/

Porozmawiajcie:
- Kim był Judasz?
- Co zrobił?
- Czy 30 srebrników, to było dużo?
(Z wyliczeń naukowców wynika, że 30 srebrników dziś byłoby warte 10-12 tys. złotych. Nie było to małą sumą, szczególnie dla biednego człowieka, ale o wiele za małą, jak na zapłatę za zdradę przyjaciela, mistrza i Boga. Judaszowe srebrniki stały się symbolem zapłaty za zdradę.)
Pszczoła
Pewnego słonecznego popołudnia, mały chłopiec i jego tata wybrali się samochodem na wycieczkę. Zjechali z szosy na polną drogę, ponieważ wpadli na pomysł, że zostawią samochód na leśnym parkingu i pójdą na spacer. W trakcie jazdy samochodem, nagle, nie wiadomo skąd, wleciała do ich auta pszczoła. Ponieważ chłopiec wiedział, że jest uczulony na jad pszczoły, wpadł w panikę. Ojciec szybko zareagował. Sprawnie złapał pszczołę i wyrzucił przez okno. Nie trzeba było długo czekać, by za chwilę chłopiec ponownie usłyszał bzyczenie, a pszczoła znalazła się blisko jego twarzy. Ojciec dostrzegł strach na twarzy dziecka. Sprawnym ruchem złapał pszczołę, a ta wbiła żądło w jego rękę. Chłopiec był zszokowany, ale wiedział, że jego tacie nic się nie stanie. – Nic mi nie będzie – potwierdził tato. – A ty już nie musisz się więcej bać. Wziąłem to żądło na siebie!
Historia jest obrazem tego, że jak tata chłopca wziął żądło przeznaczone dla chłopca na siebie, tak wierzący nie muszą obawiać się śmierci wiecznej. Jezus wziął na siebie nasz grzech i pokonał śmierć.
Można przywołać fragment z Pisma Świętego: „On to (Jezus Chrystus) został wydany za nasze grzechy i wskrzeszony z martwych dla naszego usprawiedliwienia.” (List do Rzymian 4,25)