Środa
HISTORIA JEZUSA - SŁUCHOWISKO DLA DZIECI
Aresztowanie - Piotr trzykrotnie zaprzecza, że zna Jezusa
DZIECIOM O ZNACZENIU WIELKANOCY
Pszczoła
Pewnego słonecznego popołudnia, mały chłopiec i jego tata wybrali się samochodem na wycieczkę. Zjechali z szosy na polną drogę, ponieważ wpadli na pomysł, że zostawią samochód na leśnym parkingu i pójdą na spacer. W trakcie jazdy samochodem, nagle, nie wiadomo skąd, wleciała do ich auta pszczoła. Ponieważ chłopiec wiedział, że jest uczulony na jad pszczoły, wpadł w panikę. Ojciec szybko zareagował. Sprawnie złapał pszczołę i wyrzucił przez okno. Nie trzeba było długo czekać, by za chwilę chłopiec ponownie usłyszał bzyczenie, a pszczoła znalazła się blisko jego twarzy. Ojciec dostrzegł strach na twarzy dziecka. Sprawnym ruchem złapał pszczołę, a ta wbiła żądło w jego rękę. Chłopiec był zszokowany, ale wiedział, że jego tacie nic się nie stanie. – Nic mi nie będzie – potwierdził tato. – A ty już nie musisz się więcej bać. Wziąłem to żądło na siebie!
Historia jest obrazem tego, że jak tata chłopca wziął żądło przeznaczone dla chłopca na siebie, tak wierzący nie muszą obawiać się śmierci wiecznej. Jezus wziął na siebie nasz grzech i pokonał śmierć.
Można przywołać fragment z Pisma Świętego: „On to (Jezus Chrystus) został wydany za nasze grzechy i wskrzeszony z martwych dla naszego usprawiedliwienia.” (List do Rzymian 4,25)