Sobota
WARTO OBEJRZEĆ
Maria Magdalena – wybrany świadek
Ten krótki i niezwykły film jest w ciekawy sposób powiązany z Wielkim Tygodniem.
Jezus uzdrawia Marę Magdalenę, a ta staje się jego uczennicą. Towarzyszy Jezusowi w najważniejszych wydarzeniach. Jest przy Jego śmierci, widzi pusty grób i pierwsza spotyka Jezusa po zmartwychwstaniu. To ona oznajmia uczniom, że Jezus zmartwychwstał.
https://youtu.be/YRCzL43nFuM
Ukrzyżowanie Jezusa – Ewangelia św. Łukasza 19-23
Ostatni tydzień życia Jezusa to kulminacja wydarzeń, które miały miejsce w Jerozolimie podczas Święta Paschy. Ewangelia św. Łukasza w rozdziałach 19–23, omawia co się stało, że niewinny Jezus został skazany jako buntownik i rewolucjonista, występujący przeciwko władzy Rzymu.
Oglądając poniższy film, zrozumiemy dlaczego Jezus nie był w ogóle zaskoczony, gdyż wierzył, że jego śmierć stanie się punktem wyjścia do nowej przyszłości dla Izraela i całej ludzkości.
https://youtu.be/r2RKdFh_Q8Q
Syn Boży
Jest to nowa ekranizacja najsłynniejszej historii świata ukazująca całe życie Chrystusa – od narodzin przez Jego nauczanie, ukrzyżowanie, aż po zmartwychwstanie. Jest to poruszający obraz nakręcony z rozmachem przez twórców bijącego rekordy popularności serialu „Biblia”.
W tytułowej roli portugalski aktor Diogo Morgado, natomiast Marię gra Roma Downey (dwukrotnie nominowana do Złotego Globu za rolę w „Dotyku anioła”). Przejmującą muzykę do filmu skomponował Hans Zimmer, uhonorowany Oscarem twórca kompozycji do „Incepcji", „Gladiatora" i „Króla Lwa".
Zobacz zwiastun: https://youtu.be/Tzu9cgE-HUU