Po świętach
WARTO POSŁUCHAĆ
Historia Jezusa - słuchowisko (audio)
Profesjonalne słuchowisko, ukazujące życie i przesłanie Jezusa Chrystusa opisane w Ewangeliach. Słuchowisko składa się z 22 fragmentów.
Josh McDowell - Dlaczego Jezus musiał umrzeć?
Josh wyjaśnia w 10 krótkich filmach wideo dlaczego śmierć Chrystusa była konieczna. Wyjaśnia skomplikowane terminy teologiczne takie jak odkupienie i przebłaganie. Ta seria to niezbędnik dla każdego wierzącego, chcącego zrozumieć dzieło Chrystusa na krzyżu.
Filmy z polskimi napisami.
Josh McDowell - Wyjątkowość Jezusa
Czy Jezus był kimś niezwykłym? Większość ludzi zgadza się tym twierdzeniem, jednakże to, co On sam twierdził o sobie wykracza poza najśmielsze wyobrażenia. Jeśli Jego słowa o sobie samym są prawdziwe, to każdy człowiek powinien się z nimi skonfrontować.
W tej serii filmów Josh McDowell omawia różne twierdzenia Jezusa, wyjaśniając ich znaczenie i konsekwencje.
Filmy z polskimi napisami.
KURSY BIBLIJNE
Spotkanie z Jezusem
Kurs składający saię z 4 lekcji, w których możesz lepiej poznać charakter Jezusa, co mówił o sobie i w jaki sposób odnosił się do różnych osób. W towarzystwie e-trenera, który bedzie wysyłac kolejne lekcje, każdy uczestnik ma okazję odkryć jak spotkanie Jezusa wpłynęło na cztery osoby opisane na kartach Ewangelii Jana. Jesteśmy przekonani, że dokonasz niesamowitych odkryć.
Gorąco polecamy!
Przyjaźń z Bogiem
Kurs składający się z 5 lekcji. Skupia się na pomocy w zrozumieniu jak każdy z nas może lepiej doświadczyc Bożej miłości. W trakcie kursu zapoznasz sie z całą Ewangelią Jana.
Gorąco zapraszamy!
POLECANE ARTYKUŁY
Pokój umysłu w niestabilnym świecie
Zewsząd słyszymy przytłaczające wiadomości. Jak stawić czoła każdej stresującej sytuacji i czuć się bezpiecznie pomimo niepokoju?
https://www.kazdystudent.pl/a/pokoj.html
Gdzie jest Bóg, gdy dochodzi do tragedii?
Gdzie można odnaleźć wewnętrzną siłę, która pomoże nam zmierzyć się ze strachem, nieszczęściem, tragedią i smutkiem?
https://www.kazdystudent.pl/a/tragedia.html
WARTO OBEJRZEĆ
Pokój modlitwy (War room)
„Pokój modlitwy” to wspaniały film na temat walki o małżeństwo w kryzysie. Tony i Elizabeth Jordan wraz z uroczą córeczką mieszkają w pięknym domu z ogródkiem. Tony był cenionym przedstawicielem handlowym, a Elizabeth dzieliła swój czas między pracą jako agent nieruchomości, a opieką nad dzieckiem. Wydawałoby się, że mają pełnię szczęścia, jednak w serce męża Elizabeth wkrada się pogarda do żony i córki. W międzyczasie Tony poznaje w pracy atrakcyjną koleżankę, z którą umawia się na kolację.
Ta beznadziejna sytuacja stała się przyczynkiem do radykalnej zmiany życia Elizabeth, która dzięki wskazówkom swojej starszej wiekiem chrześcijanki o imieniu Clara, podjęła nietypową walkę o swoje małżeństwo.
W pogoni za szczęściem
„W pogoni za szczęściem” może w czasach kryzysu wlać otuchę w nasze serce. Opowiada o tym, że czasem na szczęście i sukces trzeba ciężko zapracować. Wytrwałe mierzenie się z losem, niezłomność, upór i wiara, mogą przynieść sukces i dobre rezultaty.
Co najciekawsze film jest zainspirowany rzeczywistymi wydarzeniami, a główny aktor Will Smith, spotkał się z odtwarzaną przez siebie postacią (Chris Gardner). Dzięki temu mógł wysłuchać historii życia, by później wcielając się w rolę móc wiernie odtworzyć zmagania i dylematy głównego bohatera.
Biegnij i zwyciężaj (Overcomer)
„Biegnij i zwyciężaj” to film dodający otuchy w czasach kryzysu. Trener koszykówki w szkole średniej, John Harrison i jego zespół, stoją przed niepewną przyszłością, gdy największy zakład produkcyjny w ich mieście niespodziewanie się zamyka. Gdy setki ludzi się wyprowadzają, John niechętnie zgadza się na trenowanie biegów przełajowych, sportu, którego nawet nie lubi. Perspektywa trenera zmienia się, gdy poznaje biegaczkę Hannah Scott.
Film rodzinny, pełen dobrych wartości, wzbudzający nadzieję na zmianę i dobre zakończenie.
Spotkanie
Czy myślałeś o tym, o co byś zapytał Jezusa, gdybyś go teraz spotkał? A może zastanawiałeś się co Jezus, by ci powiedział gdybyś stanął z nim twarzą w twarz?
Film „Spotkanie” opowiada o piątce nieznanych sobie ludzi (z wyjątkiem jednego małżeństwa), którzy podczas burzy niespodziewanie muszą zatrzymać się w jednej z przydrożnych restauracji o nazwie „Ostatnia szansa”. Tam spotykają kelnera o imieniu Jezus. W miarę upływu czasu i wspólnych rozmów okazuje się, że ten człowiek to faktycznie Jezus Chrystus. Choć wszyscy ostatecznie rozpoznają w owym kelnerze Chrystusa, nie wszyscy z nich uznają w Nim najwyższy autorytet.
W filmie możemy posłuchać ciekawych rozmów z Chrystusem. Poruszają trudne tematy odnoszące się do Boga, Pisma Świętego i chrześcijaństwa. Jednak czy bezpośrednie spotkanie podróżnych z Chrystusem odmieni ich życie?
Odważni (Courageous)
Zastępca szeryfa, Adam Mitchell (Alex Kendrick), przeżywa osobistą tragedię, która powoduje, że zastanawia się, co jest dla niego naprawdę ważne. Pocieszając się religią, Adam ślubuje, że zostanie lepszym rodzicem dla swojego nastoletniego syna (Rusty Martin). Do tego przekonuje swoich przyjaciół, aby podpisali obietnicę, że wszyscy będą dążyć do tego, by stać się lepszymi chrześcijanami i lepszymi rodzicami.
Niestety, wydaje się, że jeden z moralnych kompasów mężczyzn zaczyna się chwiać. Przychodzi pokusa na zarobienie łatwych pieniędzy.
Ognioodporni (Fireproof)
Caleb Holt żyje według porzekadła starego strażaka: nigdy nie porzucaj twojego partnera wewnątrz płonących budynków. To jego motto, naturalny instynkt i postawa. W stygnącym żarze jego małżeństwa, to jest już całkiem inna historia.
Przez dekadę Caleb i Catherine Holt oddalili się na tyle, że gotowi są żyć bez siebie. Ponieważ już przygotowują się do postępowania rozwodowego, ojciec strażaka prosi swojego syna, by spróbował podjąć eksperyment: Wyzwanie miłosne.
Czy Caleb może spróbować pokochać swoją żonę na nowo, podczas gdy odrzuca Bożą miłość? Czy będzie zdolny okazywać miłość osobie, która ma go dosyć? Czy jego małżeństwo będzie kolejnym, które „musi się rozstać”?
Cudowny chłopak
Auggie Pullman ze względu na liczne operacje, przez całe życie uczył się w domu. Kiedy rozpoczyna 5. klasę, rodzice (Isabel i Nate) postanowili wysłać go do szkoły.
Inteligentnemu chłopcu ze zdeformowaną twarzą ciężko sobie poradzić z tym, że jest „inny”. Auggie często chodzi w kasku. Rodzice i siostra (Via) bardzo go wspierają. Kiedy w szkole pojawia się sympatyczna Summer, a kolega z klasy Jack coraz chętniej spędza czas z Auggiem, wszystko zaczyna się zmieniać.
Wzruszające kino familijne oparte na motywach powieści R. J. Palacio. W rolach głównych: Julia Roberts i Owen Wilson jako rodzice dziecka ze zdeformowaną twarzą.
Bóg nie umarł II
W filmie „Bóg nie umarł 2” z sali wykładowej przenosimy się na salę sądową. O ile, pierwsza odsłona poświęcona była debacie akademickiej pomiędzy ateizmem a chrześcijaństwem, o tyle, w drugiej części obserwujemy podobny spór przed sądem stanowym w USA.
Bohaterką „Bóg nie umarł 2” jest nauczycielka liceum, Grace Wesley, która na jednej z prowadzonych przez siebie lekcji historii, odpowiadając na pytanie uczennicy, w kilku zdaniach wspomina o Jezusie. Niespodziewanie zostaje za to dyscyplinarnie zawieszona przez dyrekcję szkoły, która uznaje jej zachowanie za pogwałcenie charakteru liceum, jak i federalnego prawa zakazującego promowania w placówkach publicznej edukacji jakiejkolwiek religii.
Gdy Grace nie chce iść na ugodę, która miałaby polegać na przyznaniu się iż mówiąc w czasie szkolnej lekcji o Chrystusie uczyniła coś niewłaściwego, zostaje postawiona przed sądem pod zarzutem złamania prawa.
Ciekawe kino familijne. Polecamy obejrzeć z nastolatkami.
Bóg nie umarł III
Wokół kościoła stojącego na terenie uniwersytetu narasta coraz więcej sporów. Grupa studentów i wykładowców upiera się, że kampus powinien być ostoją świeckości. Gdy pewnej nocy pożar trawi kościół, władze uczelni postanawiają wykorzystać okazję, aby usunąć parafię ze swego terenu.
W samym centrum nierównej walki znajduje się wielebny Dave, który od pewnego czasu zmaga się z pogróżkami i szykanami. Mimo parafian stojących za nim murem, duchowny nie ma siły na utarczki z uczelnią i rozważa dobrowolne przeniesienie parafii. Prawdziwe wątpliwości w jego sercu zasieje niespodziewany powrót dawno niewidzianego brata, który angażuje się w konflikt wokół kościoła. Gorzkie wspomnienia wracają, a zabliźnione rany otwierają się na nowo. Bracia będą musieli wybaczyć sobie dawne grzechy, by zacząć wspólnie szerzyć dobro w przyszłości.
Dotknij nieba
Bart Millard, wychowywany bez matki, przez despotycznego ojca, próbuje znaleźć pocieszenie w modlitwie, muzyce i świecie wyobraźni. Mijają kolejne lata i nastoletni już Bart postanawia zająć się sportem, mając nadzieję, że złagodzi to jego konflikt z ojcem. Jego marzenia o futbolowej karierze przekreśla jednak ciężka kontuzja i chłopak zostaje zmuszony do zmiany planów. Z pomocą przychodzi mu jedna z nauczycielek, która dostrzega w nim ukryty talent muzyczny.
Cuda z nieba
Oparty na faktach, film ,,Cuda z nieba’’ przedstawia historię Annabel, dziewczynki, która za życia odwiedziła niebo. Cierpiąc na rzadką chorobę, Annabel większość swojego dziesięcioletniego życia spędziła przykuta do szpitalnego łóżka. Kiedy w końcu poczuła się na tyle dobrze, by móc wyjść na zewnątrz, by pobawić się z siostrami, zdarzył się wypadek, który zagroził jej życiu…
Niebo istnieje… naprawdę
Zrealizowany na podstawie światowego bestselleru ,,Niebo istnieje… naprawdę” to autentyczna historia o chłopcu, który podczas operacji znalazł się na granicy życia i śmierci. Jego rodzice nie spodziewali się, że w ciągu kolejnych kilku miesięcy z ust czterolatka usłyszą piękną i wyjątkową opowieść o wizycie synka w niebie.
Czy naprawdę wierzysz?
Czy człowiek potrafi żyć bez wiary? Czy życie bez niej ma w ogóle sens? Przed tymi pytaniami zostają postawieni bohaterowie dwunastu historii - każdy z nich ma inną postawę życiową, całkowicie odmienny charakter… Niespodziewanie krzyżują się ich drogi. Twórcy znanego z polskich ekranów ,,Bóg nie umarł’’, ukazują jak ogromną moc ma krzyż Chrystusa.